SHIMANO, Inc.  je nadnárodní společnost se sídlem v Sakai v Japonsku, která vyrábí vybavení pro golf, snowboarding, rybaření, ale zejména pro kola a součástky pro cyklistiku.

Společnost založil v roce 1921 Šozaburo Šimano (po němž nese název), ale většího rozmachu se firma dočkala v 70. letech, kdy začala s výrobou cyklosoučástek. Má 32 konsolidovaných a 11 nekonsolidovaných poboček a hlavní výrobnu v Číně (městě Kušan), dále v Malajsii a Singapuru. Objem netto prodeje v roce 2005 činil 1,4 mld. USD s poměrem 41 % v Evropě a 17 % v Americe. Součástky do kol činí 75 %, navijáky 23 % a ostatní 2 %. Společnost již emitovala veřejně obchodovatelné akcie v objemu 102,8 milionu dolarů.

V počátcích 90 let, před založením s.r.o., bylo KCK malým cyklistickým obchůdkem ve Zlíně na ulici Ladislava Váchy. Obchod mezi příznivci cyklistiky získal velikou oblibu a v roce 1991 byla založena společnost KCK Cyklosport-Mode s.r.o., která se soustředila na malo i velkoobchodní prodej.

Maloobchodní prodejna a administrativní budova byly postaveny ve Zlíně-Prštném na ulici Krátká. Velkoobchodní prostory společnosti byly lokalizovány v pronajatém skladě v Malenovicích. Firma si od svého počátku budovala silnou pozici na trhu a mezi odběrateli získala dobré jméno.

V roce 1997 byla ke stávajícím prostorám společnosti ve Zlíně-Prštném přistavena druhá část, která nahradila sklad v Malenovicích. Od roku 1997 fungoval tedy malo i velkoobchod na jednom místě.

Společnost KCK usiluje o plné uspokojení svých zákazníků a každý rok se jim snaží nabídnout lepší služby a více produktů. Mezi odběrateli a konkurenty firma získala významné jméno. V roce 2005 z kapacitních důvodů přesunula své sídlo do průmyslové zóny Zlín-Příluky, aby mohla plně vyhovět narůstajícím objednávkám od svých zákazníků. Společnost ukončila maloobchodní prodej a začala se specializovat pouze jako velkoobchod.

V roce 2015 se společnost rozhodla vstoupit do nové etapy a z kapacitních důvodů se rozhodla přestěhovat sídlo do Otrokovic, kde začala nová výstavba.

David Nol

Jsem spolumajitel a prodejce v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 15 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji silniční, horská a stylová kola. Ze sportu preferuji florbal, který jsem 14 let hrál závodně.

Martin Dragoun

Jsem spolumajitel a mechanik v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 25 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji celoodpružená a horská kola. Ze sportu preferuji terénní běh, který dosud provozuji.

Rádi Vám poradíme s bazarovým kolem

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě Vám můžeme nabídnout bazarová kola, která jsou aktuálně na prodejně. Nebo nám můžete zaslat e-mailem odkaz bazarového kola, které Vás zaujalo, a my objektivně zhodnotíme, zda cena odpovídá stavu a stáří kola, případně Vám poradíme, na co si máte dát pozor při jeho přebírání.

Před koupí pečlivě prohlédněte

Pokud bazarové kolo budete kupovat u nás, na rovinu Vám řekneme všechny jeho plusy i mínusy, kterým bude odpovídat jeho cena. Bazarové kolo nikdy nekupujte přes internet! Vždy si kolo osobně pečlivě prohlédněte, než za něj investujete peníze, a to především stav rámu a vidlice (zda nejsou hnuté či prasklé), stav šlapacího středu a zapletených kol (zda nemají velkou vůli a nedrhnou), stav převodů a v neposlední řadě stav řetězu (zda není vytahaný - v tomto případě doporučujeme pořídit si měrku řetězu, která nestojí tolik peněz).

V každém případě vybírejte kola s rámem, který Vám bude velikostně vyhovovat. A samozřejmě požadovat doklady od kola, abyste měli jistotu, že se nejedná o kradené kolo. Proto doporučujeme našim zákazníkům doklady od kola uschovat pro případ, že ho budou chtít v budoucnu prodat.

Bezpečí našich dětí

Každý rodič by měl chtít pro své dítě to nejlepší a především jen bezpečné!

Proto v případě svých dětí nikdy neuvažujte o koupi dětského kola z obchodního řetězce nebo z velkých neosobních sportovních prodejen. Chápeme, že nechcete investovat mnoho peněz do kola, které dítěti vydrží kratší dobu, protože roste. Ale raději investujte nižší cenu za bazarové, kvalitní kolo, za které se Vám zaručíme, než za levné "rádobykolo", které bezpečí Vašim dětem rozhodně nezaručí.

Lepší bazarové, než levné nové!

Někteří lidé, v souvislosti s koupí levného kola v obchodních řetězcích, rádi používají větu: "Na to moje ježdění to stačí". V tomto případě je na místě rčení: "Nejsem tak bohatý(á), abych si kupoval(a) levné věci". Jízdní kola, která se dají koupit v obchodě vedle potravin, už pro samotného zákazníka musí být varováním. Jejich Životnost je zhruba stejná, jako životnost pečiva, vedle kterého se prodávají.

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě raději doporučujeme bazarová kola, která měla pořizovací hodnutu vyšší. Máte záruku, že tato kola mají svou kvalitu a dají se seřídit. Určitě je ale potřeba pečlivě vybírat a dát si záležet s prohlídkou kola.