Doporučujeme elektrokola

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji nabízíme elektrokola pouze vysoké kvality, spolehlivá s odzkoušenou elektronikou a motory. Můžeme Vám zajistit elektrokola od více značek, z nichž preferujeme tři, které splňují naše představy o elektrokolech nejvíce.

BOSCH začal s vývojem elektropohonů pro elektrokola již v roce 2010. V roce 2013 uvedl na trh první generaci středového pohonu, který de-facto zahájil éru středových pohonů u elektrokol.
 
Ekolo má v nabídce všechny 3 řady středových pohonů Bosch: Active line: výkon 420 W, točivý moment až 48 Nm. Performance Line: 590 W, točivý moment až 60 Nm. Performance Line CX: 630 W, točivý moment až 90 Nm.
 
Výkon středových pohonů elektrokol Bosch se liší podle verze - nejsilnější Performance CX ohromí, ale i nejslabší verze Active nenechá běžně těžkého uživatele na holičkách. Vyšší cenová hladina je bohatě vyvážena kvalitou zpracování a tyto pohony se tak vyznačují nejnižší poruchovostí z celé nabídky.

SHIMANO je v současnosti největším výrobcem cyklo komponentů na světě. Roku 2010 se odhodlal vstoupit také na globální trh s elektrokoly. Z českých výrobců elektrokol si Shimano jako středový elektropohon pro svá kola zvolil značky Apache a Leader Fox.

Jejich pohon STEPS je výrobcem specifikován jako "Light Off Road" a najde tedy využití především u trekingových ekol. Vyrábí se jako sada 250 W motoru, 418 Wh baterie a displeje. Displej je velký a snadno čitelný se čtyřmi stupni asistence pohonu.

Steps je dobře vyladěný, a díky relativně nízkému výkonu i energeticky hospodárný, systém určený pro cyklo-dopravu a lehčí terén. Nabízí velmi dobře čitelný, ale neodnímatelný displej umístěný uprostřed řídítek.

YAMAHA je průkopníkem ve výrobě pohonů pro elektrokola - první elektrokolo s pohonem Yamaha bylo vyrobeno již v roce 1993. Současné evropské standardy pro elektrokola - 250 W výkonu a 25 km/hod asistované rychlosti - vycházejí z nastavení prvních elektrokol Yamaha dodaných na evropský trh.

Pohon Yamaha nabízí velmi dobrý výkon. Je o něco výkonnější než Bosch, je o trochu lehčí a menší a také levnější. V současnosti nabízí dva typy středových pohonů pro elektrokola s výkony 250 W a 350 W. Točivý moment je vždy maximálně 80 Nm.

BAFANG je již přes 10 let jedním z největších výrobců komponentů pro elektrokola na světě. V Evropě se jeho elektromotory staly de-facto standardem.

Motor Bafang patří objemově k větším motorům, nicméně vyniká modulární sktrukturou, kdy lze z motoru vyjmout samostatně řídící jednotku, což může být pohodlné pro servis a projevit se také na nižší ceně za servis pro koncového zákazníka.  Jízda je plynulá a motor pocitově druhý nejtišší hned za motorem Brose. Ukazatel na velkém podsvíceném displeji má 5 úrovní asistence a 10 úrovní kapacity baterie.

V roce 2014 představil integrovaný středový pohon s kódovým označením MAX, u kterého se ustálilo označení MaxDrive. Využití MaxDrive nachází v mnoha typech 250W/36V elektrokol. Vyrábí se jako sada motoru a displeje, baterii používají výrobci individuální, většinou rámovou nebo nosičovou.

Jízdní kola značky GHOST jsme si vybrali především pro jejich jedinečný vzhled, smysl pro detail a vysoký poměr cena / výkon. Ghost je schopen nabídnout kola téměr všech kategorií, které dnešní doba a trh nabízí.

Nejprodávanější, a proto i nejrozšířenější, kategoríí německé značky Ghost jsou horská a celoodpružená kola. Už u základních modelů je kladen důraz na vzhled kola, kvalitu komponentů a perfektní geometrii pro pohodlí jezdce. Zvláště musíme vyzdvihnout sekci dámská horská kola, která jsou velmi oblíbená. A nesmíme opomínat také ocenění Red Dot design, které si vysloužilo celoodpružené kolo Ghost RIOT a XC 29" kolo Ghost Lector.

Ghost také nabízí širokou škálu elektrokol v různých kategoriích s použitím kvalitní a spolehlivé elektroniky od výrobců BOSCH a SHIMANO, což hovoří samo za sebe.

V neposlední řadě mohou nabídnout rozmanitou sekci doplňků, jako jsou představce, sedlovky, řidítka a jiné či oblečení, jako jsou cyklorukavice, cyklodresy, cyklokalhoty a jiné, které si nechávají dodávat od nejlepších výrobců na trhu s důrazem na kvalitu a životnost.

www.ghost-bikes.cz

Jízdní kola LAPIERRE jsme si vybrali především pro jejich smysl pro detail, technologické inovace rámů a dlouholeté zkušenosti. Mohou se pyšnit širokou nabídkou kol téměř všech kategorií, které dnešní doba a trh nabízí.

Nejprodávanější, a proto i nejrozšířenejší kategorií francouzké značky Lapierre jsou silniční kola. V této sekci nabízejí širokou škálu rámových typů s osazením kvalitních komponentů. V nejznámějším silničním závodě Tour de France můžete jejich kola vidět pod závodníky jak jinak, než francouzké stáje FDJ. Určitě nesmíme ale zapomínat na horská kola a sjezdová kola, se kterými slaví značka také velké úspěchy na závodních polích.

Lapierre také nabízí širokou škálu elektrokol v různých kategoriích, s použitím kvalitní a spolehlivé elektroniky od výrobců BOSCH, YAMAHA a SHIMANO, což už hovoří samo za sebe.

V neposlední řadě mohou nabídnout rozmanitou sekci oblečení, jako jsou cyklorukavice, cyklodresy, cyklokalhoty a jiné, které si nechávají dodávat od nejlepších výrobců na trhu, s důrazem na kvalitu a životnost.

www.lapierre-bike.cz

Jedná se o českého výrobce jízdních kol MAXBIKE a cyklistického sortimentu, který působí na trhu od roku 1991.

Kola značky Maxbike jsou na trhu již od roku 1994, kdy Jiří Janečko přišel na to, že poskládat kolo podle přání zákazníků je to nejlepší, co pro ně může udělat, a tak vznikla kola značky Maxbike. Za téměř 25 let na trhu již prodali zákazníkům přes 100 tisíc kol, které vždy potkáte v provozu.

V dnešní době tato značka zahrnuje přes 120 modelů jízdních kol, přičemž nabízí takřka celý sortiment kol, který neustále rozšiřují a od roku 2018 se zaměřili i nabídku elektrokol a celoodpružených kol.

Od roku 2016 působí v nové výrobní hale v Ostravě Svinově o velikosti přes 5 000 m2, kde probíhá výroba jízdních kol Maxbike.

Hlavní filozofií firmy je "Kolo podle tebe“. Ke každému zákazníkovi přistupuje tato firma individuálně a prostřednictvím bikekonfigurátoru nabízí možnost složit si kolo podle sebe. Každé kolo může být jedinečné a každý cyklista si může dle svého přání vybrat vidlici, zapletená kola, pláště nebo si kolo barevně sladit barvou bowdenů, gripů nebo sedla.

www.maxbike.cz

David Nol

Jsem spolumajitel a prodejce v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 15 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji silniční, horská a stylová kola. Ze sportu preferuji florbal, který jsem 14 let hrál závodně.

Martin Dragoun

Jsem spolumajitel a mechanik v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 25 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji celoodpružená a horská kola. Ze sportu preferuji terénní běh, který dosud provozuji.

Naše kamenná prodejna se nachází v centru Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji. Tato lokalita je ideální pro všechny druhy cyklistiky.

Horská kola s pevným či celoodpruženým rámem určitě využijete v hojné a rozmanité míře v oblasti Jizerských hor, Lužických hor, Ještědského hřbetu či Žitavských hor, které jsou hned za humny. Nebo se můžete nechat s kolem pohodlně přepravit moderním vlakem třeba až do nádherného Českosazského Švýcarska.

Pokud jste vyznavači trekingové, nebo především silniční cyklistiky, určitě si najdete i Vy v tomto kraji svůj ráj. Nabízí se tu široká síť okresních silnic a cyklostezek mezi vesničkami s krásnou přírodou na českém či polském uzemí. Vyhledávano je ale především německé území, kde jsou pěkně udělané silnice bez děr a velmi ohleduplní řidiči.

Na své si příjdou i vyznavači stylových kol, koloběžek a inline bruslí, kteří mohou využívat nejen cyklostezky, ale také areál Kristýna, který se rozkládá kolem zatopeného povrchového dolu. Zde je možné se i ubytovat a užít si aktivní dovolenou i lenošení u vody.

Rámy kol FORCE

V počátcích 90 let, před založením s.r.o., bylo KCK malým cyklistickým obchůdkem ve Zlíně na ulici Ladislava Váchy. Obchod mezi příznivci cyklistiky získal velikou oblibu a v roce 1991 byla založena společnost KCK Cyklosport-Mode s.r.o., která se soustředila na malo i velkoobchodní prodej.

Maloobchodní prodejna a administrativní budova byly postaveny ve Zlíně-Prštném na ulici Krátká. Velkoobchodní prostory společnosti byly lokalizovány v pronajatém skladě v Malenovicích. Firma si od svého počátku budovala silnou pozici na trhu a mezi odběrateli získala dobré jméno.

V roce 1997 byla ke stávajícím prostorám společnosti ve Zlíně-Prštném přistavena druhá část, která nahradila sklad v Malenovicích. Od roku 1997 fungoval tedy malo i velkoobchod na jednom místě.

Společnost KCK usiluje o plné uspokojení svých zákazníků a každý rok se jim snaží nabídnout lepší služby a více produktů. Mezi odběrateli a konkurenty firma získala významné jméno. V roce 2005 z kapacitních důvodů přesunula své sídlo do průmyslové zóny Zlín-Příluky, aby mohla plně vyhovět narůstajícím objednávkám od svých zákazníků. Společnost ukončila maloobchodní prodej a začala se specializovat pouze jako velkoobchod.

V roce 2015 se společnost rozhodla vstoupit do nové etapy a z kapacitních důvodů se rozhodla přestěhovat sídlo do Otrokovic, kde začala nová výstavba.

Rámy kol MRX

Značka jízdních kol MRX vznikla na severu Moravy. Prioritou této značky je vyrábět a nabízet kola pro běžné, všední používání. Zaměřila se na výrobu kol, která Vám stoprocentně poslouží, jak pro přepravu do práce, tak na víkendové výpravy do přírody. Vyrábí kola ve čtyřech kategoriích: moderní MTB 29" určená do terénu a vhodná především pro lidi vyšší postavy, nově modely MTB 27,5", které jsou výbornou alternativou mezi klasickou 26" a 29", klasické MTB 26", která jsou určena primárně pro pohyb v terénu a Krosová kola určená pro pohyb na zpevněných komunikacích, tak i v lehkém terénu, jako jsou polní a lesní cesty.

Jedná se o tradiční českou značku s bohatou zkušeností s výrobou jízdních kol. Veškerá kola jsou kompletně montována v České republice. Cílem výrobce je vyrábět kola v co nejlepším poměru cena/výkon. Používá proto jen ty nejlepší komponenty od renomovaných výrobců Shimano, Sram, SR Suntour, Truvativ, PROFIL, CST a mnoha dalších.

Rámy kol SPYDER

Jedná se o značku, u které si můžete poskládat své kolo prakticky od prvopočátku. Značka SPYDER nabízí několik druhů rámů v určité kategorii, tak abyste si mohli vybrat tu správnou geometrii pro sebe. Následně si můžete vybrat z několika barevných i tvarových designů. Můžete kombinovat barevné varianty rámů, nápisů a doplňků. V tomto jsou opravdu ojedinělí na českém trhu a je to tak jejich předností.

V našem obchodě používáme rámy SPYDER, na kterých potom stavíme kola dle přání zákazníků. Samotná značka ale nabízí i hotová, postavená kola, které lze objednat taktéž na našem kamenném obchodě v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji.

Rámy kol SCUD

Značka jízdních kol SCUD vznikla na severu Moravy. Prioritou této značky je vyrábět a nabízet kola pro běžné, všední používání. Zaměřila se na výrobu kol, která Vám stoprocentně poslouží, jak pro přepravu do práce, tak na víkendové výpravy do přírody. Vyrábí kola ve čtyřech kategoriích: moderní MTB 29" určená do terénu a vhodná především pro lidi vyšší postavy, nově modely MTB 27,5", které jsou výbornou alternativou mezi klasickou 26" a 29", klasické MTB 26", která jsou určena primárně pro pohyb v terénu a Krosová kola určená pro pohyb na zpevněných komunikacích, tak i v lehkém terénu, jako jsou polní a lesní cesty.

Jedná se o tradiční českou značku s bohatou zkušeností s výrobou jízdních kol. Veškerá kola jsou kompletně montována v České republice. Cílem výrobce je vyrábět kola v co nejlepším poměru cena/výkon. Používá proto jen ty nejlepší komponenty od renomovaných výrobců Shimano, Sram, SR Suntour, Truvativ, PROFIL, CST a mnoha dalších.