Doporučujeme koloběžky

V naší kamenné prodejně v Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji chceme nabízet především kvalitní výrobky, u kterých se můžeme spolehnout, že našim zákazníkům budou věrně sloužit. Proto preferujeme značky koloběžek, které nás oslovily svým designem, praktičností a spolehlivostí.

Záměrem CRUSSIS je pohybovat se v segmentu „sportovních koloběžek“, nikoliv „koloběžek – hraček“. Jejich snahou je, aby koloběžky CRUSSIS poskytly ty nejlepší možné jízdní vlastnosti. Jsou precizně konstruovány a osazeny kvalitními komponenty tak, aby splňovaly nároky sportovní jízdy pro krátké projížďky, celodenní vyjížďky, či dálkové tratě zdatných koloběžkářů. Přitom musí nabídnout snadnou, pohodlnou a bezpečnou jízdu. Proto používají pouze značkové komponenty světových výrobců, jako jsou například SHIMANO, TEKTRO, SR SUNTOUR, SCHWALBE a jiné, které zaručují vysokou kvalitu a dlouhodobou životnost.

Nedílnou součástí moderní koloběžky je dokonalý vzhled, na který kladou obrovský důraz a snaží se vytvářet jedinečné designy.

Na koloběžkách CRUSSIS je hned několik unikátních řešení (vynálezů) od kompletního designového vzhledu až po technické řešení rámu a nášlapné plochy.

Koloběžky firma CRUSSIS dodává do více než 250 prodejen po celé České republice.

www.crussis.cz

Ve firmě YEDOO se koloběžkám věnují od roku 1998. Začínali koloběžkami pro děti, pokračovali odrážedly a dětskými koly. A v současné době můžete jet i Vy na koloběžce Yedoo vrcholný závod, který Vám pomůže koloběžka Yedoo vyhrát. Všechny jejich produkty si nejen sami navrhují, ale zároveň na nich jezdí.

Jako první na světě například začali vyrábět dvanáctipalcové pneumatiky na tlak až do 5,5 baru. Navrhli kvalitnější náboje pro odlehčení celkové hmotnosti rámu a našli originální technologii protlačovaných hliníkových profilů. Jejich hlavním cílem je co nejlepší zážitek z jízdy, ať jde o závodníka nebo předškoláka.

Yedoo mají velmi povedené inovativní tvarování rámů a jsou vždy o krok před ostaními. Jejich speciální edice opravdu stojí za pohled a určitě se za nimi otočí nejeden pozorovatel.

www.yedoo.eu

 

David Nol

Jsem spolumajitel a prodejce v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 15 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji silniční, horská a stylová kola. Ze sportu preferuji florbal, který jsem 14 let hrál závodně.

Martin Dragoun

Jsem spolumajitel a mechanik v našem kamenném obchodě. Profesně pracuji přes 25 let v oboru cyklistiky. Upřednostňuji celoodpružená a horská kola. Ze sportu preferuji terénní běh, který dosud provozuji.

Naše kamenná prodejna se nachází v centru Hrádku nad Nisou v Libereckém kraji. Tato lokalita je ideální pro všechny druhy cyklistiky.

Horská kola s pevným či celoodpruženým rámem určitě využijete v hojné a rozmanité míře v oblasti Jizerských hor, Lužických hor, Ještědského hřbetu či Žitavských hor, které jsou hned za humny. Nebo se můžete nechat s kolem pohodlně přepravit moderním vlakem třeba až do nádherného Českosazského Švýcarska.

Pokud jste vyznavači trekingové, nebo především silniční cyklistiky, určitě si najdete i Vy v tomto kraji svůj ráj. Nabízí se tu široká síť okresních silnic a cyklostezek mezi vesničkami s krásnou přírodou na českém či polském uzemí. Vyhledávano je ale především německé území, kde jsou pěkně udělané silnice bez děr a velmi ohleduplní řidiči.

Na své si příjdou i vyznavači stylových kol, koloběžek a inline bruslí, kteří mohou využívat nejen cyklostezky, ale také areál Kristýna, který se rozkládá kolem zatopeného povrchového dolu. Zde je možné se i ubytovat a užít si aktivní dovolenou i lenošení u vody.

Rádi Vám poradíme s bazarovým kolem

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě Vám můžeme nabídnout bazarová kola, která jsou aktuálně na prodejně. Nebo nám můžete zaslat e-mailem odkaz bazarového kola, které Vás zaujalo, a my objektivně zhodnotíme, zda cena odpovídá stavu a stáří kola, případně Vám poradíme, na co si máte dát pozor při jeho přebírání.

Před koupí pečlivě prohlédněte

Pokud bazarové kolo budete kupovat u nás, na rovinu Vám řekneme všechny jeho plusy i mínusy, kterým bude odpovídat jeho cena. Bazarové kolo nikdy nekupujte přes internet! Vždy si kolo osobně pečlivě prohlédněte, než za něj investujete peníze, a to především stav rámu a vidlice (zda nejsou hnuté či prasklé), stav šlapacího středu a zapletených kol (zda nemají velkou vůli a nedrhnou), stav převodů a v neposlední řadě stav řetězu (zda není vytahaný - v tomto případě doporučujeme pořídit si měrku řetězu, která nestojí tolik peněz).

V každém případě vybírejte kola s rámem, který Vám bude velikostně vyhovovat. A samozřejmě požadovat doklady od kola, abyste měli jistotu, že se nejedná o kradené kolo. Proto doporučujeme našim zákazníkům doklady od kola uschovat pro případ, že ho budou chtít v budoucnu prodat.

Bezpečí našich dětí

Každý rodič by měl chtít pro své dítě to nejlepší a především jen bezpečné!

Proto v případě svých dětí nikdy neuvažujte o koupi dětského kola z obchodního řetězce nebo z velkých neosobních sportovních prodejen. Chápeme, že nechcete investovat mnoho peněz do kola, které dítěti vydrží kratší dobu, protože roste. Ale raději investujte nižší cenu za bazarové, kvalitní kolo, za které se Vám zaručíme, než za levné "rádobykolo", které bezpečí Vašim dětem rozhodně nezaručí.

Lepší bazarové, než levné nové!

Někteří lidé, v souvislosti s koupí levného kola v obchodních řetězcích, rádi používají větu: "Na to moje ježdění to stačí". V tomto případě je na místě rčení: "Nejsem tak bohatý(á), abych si kupoval(a) levné věci". Jízdní kola, která se dají koupit v obchodě vedle potravin, už pro samotného zákazníka musí být varováním. Jejich Životnost je zhruba stejná, jako životnost pečiva, vedle kterého se prodávají.

Samozřejmě si uvědomujeme, že někteří zákazníci nemají možnost, nebo nechtějí, investovat mnoho peněz do nového jízdního kola. I když kvalitní a spolehlivé kolo můžeme nabídnout již od cca. 9 000,- Kč (v kategorii horských kol). V takovém případě raději doporučujeme bazarová kola, která měla pořizovací hodnutu vyšší. Máte záruku, že tato kola mají svou kvalitu a dají se seřídit. Určitě je ale potřeba pečlivě vybírat a dát si záležet s prohlídkou kola.